divider

"Každá písnička musí mít v sobě kus života."

divider

Jak to všechno začalo -

Orchestr Ladislava Bareše, Orchestr Československé televize,
Ostravský rozhlasový orchestr, Armádní umělecký soubor....

Zlatka Bartošková zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Ondřej Suchý, Jarmila Hannah Čermáková, Petr Ožana, nebo Jiří Toufar.

Pěveckou kariéru začínala v orchestru Ladislava Bareše v Liberci a orchestru Československé televize s dirigentem Václavem Zahradníkem, spolupracovala s Ostravským rozhlasovým orchestrem a Armádním uměleckým souborem.

Svým nezaměnitelným projevem je zřejmě jednou z nejosobitějších interpretek současného šansonu. Na kost prožitou interpretací a obrovskou energií, které vkládá do svých písní, rozeznívá prostory pražských i mimopražských klubů a publikum, které v jejích písních potkává své vlastní radosti i bolesti, dýchá s ní…

V současnosti se věnuje zejména šansonu a každý měsíc koncertuje v DD kavárně  Dejvického divadla Praha. V Praze i mimo Prahu vystupuje s recitálem POKLONA UCTIVÁ za doprovodu klavíristy Jiřího Toufara a  houslistky Zuzany Grosmanové nebo klavíristy Petra Ožany a kontrabasisty Františka Raby. V programu ŽIVOT JE ŠANSON, s podtitulem večer šansonů a povídání o životě a lásce k profesi, který pravidelně uvádí v DD kavárně v Praze, spojuje šansony s rozhovory s osobnostmi nejrůznějších profesí, kterými například byli fotograf Robert Vano, herec a muzikant Jan Jiráň, jaderná fyzička Dana Drábová, neurochirurg Vladimír Beneš, režisérka Helena Třeštíková, výtvarnice Emma Srncová, fotograf Jindřich Štreit nebo psychiatr Cyril Hoschl.

V restauraci Bowling U Stromečku na pražské Zbraslavi uvádí pravidelné komorní hudební večery, ve kterých představuje nejen svoji tvorbu, ale nabízí zbraslavskému publiku širokou paletu hudebních žánrů a stylů.

 

Titulní píseň posledního CD POKLONA UCTIVÁ

 

Klip k písni HOLKA ZUBATÁ z posledního CD Kuřárna v blázinci

 

Klip k titulní písni CD BÍLEJ KAVALÍR:

29.11.2019 ČRo Dvojka Noční Mikrofórum

Host: Zlatka Bartošková

Pomáhala jí muzika už v dětství překonat složitý osud? Jak těžké je najít lásku, když sama v lásce nevyrostla? A o čem všem zpívá na svém novém albu, nazvaném Poklona uctivá?

divider

Když se řekne...

divider
divider

Neprodat se a zpívat vlastní písně

divider

ZLATKU BARTOŠKOVOU TÁHNE DO JABLONCE NOSTALGIE.
příloha Mladé fronty Jablonecko, 5.5.2016

divider

Každá písnička musí mít v sobě kus života

Rozhovor se Zlatkou pro brněnský měsíčník NEWEXPRESS, str.17

Šansony Zlatky Bartoškové

Olomoucký lifestylový magazín

Šansoniérka pokřtila svoje čtvrté album

Deník.cz

Rozhovor se Zlatkou nejen o Bílým kavalírovi

STYLEnew.cz

Rozhovor pro časopis Čtrnáctka

Moje písně jsou lidské příběhy

VĚTRNÍK – Host ve studiu, Český rozhlas Olomouc, 9.10.2015, Zlatka Bartošková hostem Dity Vojnarové

ČRo Olomouc

KULTURIO – rozhovor Jana Rause se Zlatkou Bartoškovou

Zlatka Bartošková letos, kromě nové, v pořadí čtvrté desky, slaví významné životní jubileum. Nedávno jsem měl možnost doprovodit ji, společně s nerozlučným parťákem a výborným pianistou, Jiřím Toufarem, na jejich koncert do Mělníka. Při té příležitosti vzniklo i tohle povídání:

KULTURIO

Online magazín STYLENEW, Rozhovor nejen o přípravě nového CD Bílej kavalír

KULTURIO