V HLAVNÍ ROLI MUZIKA, setkání žánrů – Zlatka Bartošková a hosté Zuzana Dumková, Nikol Fischerová, Petr Kadlček a Petr Ožana
21.3.2018
20:00
Praha
Malostranská beseda
Google Map

Vstupenky: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/v-hlavni-roli-muzika-zlatka-bartoskova-a-hoste-zuzana-dumkova-nikol-fischerova-petr-kadlcek-a-petr-ozana-malostranska-beseda-praha-1062622?tc=CZECHBLUES

Koncert Zlatky Bartoškové s hosty (Zuzana Dumková, Nikol Fischerová, Petr Kadlček a Petr Ožana), který je věnován současné české autorské písňové tvorbě.

Hosté:

Zuzana Dumková zpěvačka, kytaristka, skladatelka a textařka. Na tuzemské hudební scéně působí od počátku 90.let. Její projev vykrystalizoval od folkové tvorby přes fúze rocku, jazzu i world music a scénické hudby až k současné podobě, kterou nelze jednoznačně žánrově zařadit. Charakterizuje ji dynamická doprovodná kytara, citlivý zpěv a originální rozvíjení hudebních nápadů. Její debutové album Balance bylo nominováno na žánrovou cenu Anděl 2007. Nedávno vydaným a dlouho očekávaným konceptuálním albem Kompas sympaticky provokuje a nutí posluchače k uvnitřnění.

http://www.zuzanadumkova.cz/

Nikol Fischerová je jednou z nejosobitějších současných českých písničkářek. Už během studií na JAMU působila v Divadle v 7 a půl a v dalších brněnských divadlech, pak přišlo roční angažmá v HaDivadle. Pracovala v  Českém rozhlasu Leonardo a komerčních rádiích F1, Radio City a Blaník. Se svým hudebním debutem přišla až ve zralejším věku, což koresponduje s tématy, jimiž se v písničkách zabývá. V dubnu 2017 pokřtil Vladimír Merta její první desku PROJEKT METANOIA.

http://www.rockandall.cz/recenze/nikol-fischerova-projekt-metanoia/

Petr Kadlček působil jako kytarista a bubeník v mnoha kapelách, z nichž nejtrvalejší je skupina NATURAL, se kterou hraje od roku 1983. Do profesionálního hudebního světa jej spolu s Naturalem v roce 1984 „katapultovala“ písnička Já na to mám. Pravidelně hraje ve stabilně fungujícím Naturalu, v posledních letech stále častěji volí samostané akustické koncerty. První vlastní akustické album vydal v roce 2012 „CD“ na flashce, další v roce 2016, živák „CD“ na kartě.

http://bandzone.cz/petrkadlcek

Petr Ožana, klavírista a skladatel, pochází z Ostravy. Na Ježkově Konzervatoři v Praze vystudoval skladbu a klavír. Klavír studoval dále na AMU. Jeho doménou je šanson. Dlouhodobě spolupracuje s Renatou Drössler, Martou Balejovou, Alenou Bazalovou a dalšími. Věnuje se pedagogické činnosti na Pražské konzervatoři a také na DAMU. Spolupracuje se sbory u nás i v zahraničí. V roce 2013 získal titul „Pianista roku“. Podílel se na muzikálových projektech Sweeney Todd a RENT. V současné době studuje na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka tvorbu textu a scénáře.

https://www.novinky.cz/zena/styl/345856-pianista-roku-miluje-klaviry-na-ulicich.html